بازنشانی گذرواژه

Your search results
آذر 7, 1397

دسترسی به مکان

جزئیات

شهرستان سواد کوه فقط یک دریاچه طبیعی دارد. دریاچه شورمست، که وسعت آن ۱۵ هزار متر مربع و عمیق‌ترین قسمت آن ۵ متر است، یکی از توریستی‌ترین دریاچه‌های شمال ایران است. منظره این دریاچه با جنگل اطراف آن که از درختان کهنسال و بلند قامت توسکا پوشیده شده، آن را به یکی از زیباترین اماکن موجود در شهرستان سوادکوه تبدیل ساخته‌است.

دریاچه شورمست- شمالستان

دریاچه شورمست، به صورت شرقی – غربی گسترده شده و طولانی ترین کناره ی آن ۳۰۰ متر و عرض آن در حدود ۷۰ متر می باشد که در ارتفاع حدود ۹۴۰ متری از سطح دریا قرار دارد.دریاچه شورمست، به خاطر نزدیکی به پایتخت، دسترسی آسان، امکانات مناسب و… یکی از جاذبه های مهم توریستی این منطقه می باشد و اغلب مقصد آخر هفته ی تهرانی های گریزان از شهر است.

دریاچه شورمست- شمالستان

درختان سر به فلک کشیده ای که گاه سر تعظیم فرود آورده و شاخ و برگ های خود را در آب غوطه ور ساخته اند، آبی دریاچه و سرسبزی پیرامونش، منظره ای چشم نواز را خلق کرده اند.
در شورمست، همه چیز دست به دست هم می دهند تا میهمان را در شادی و سروری بی وصف دعوت کرده و در خاطرش، آن را برای همیشه حک کنند.

دریاچه شورمست- شمالستان

به دلیل موقعیت جغرافیایی منطقه که در مرز دو منطقه با آب و هوایی متفات واقع شده، به گونه ای که حد فاصل ناحیه خشک و بیابانی ( فیروزکوه ) و معتدل و مرطوب ( مازندران ) است، در واقع در هر فصلی زیبایی های خاص خودش را دارد و سفر به آن در هر فصلی خالی از لطف نخواهد بود. در هر فصل دریاچه شورمست سوادکوه حال و هوای ویژه و منحصر به فردی به قرار زیر دارد.
یکی از تفریحات جذاب این این دریاچه، ماهیگیری با قلاب است که علاقه مندان به این رشته، تجهیزات خود را برداشته و جایی دنج را در کنار دریاچه پیدا کرده و قلاب خود را برای گرفتن ماهی در آب رها می کنند. البته به این نکته باید توجه داشت که میزان ماهی این دریاچه آنقدر زیاد نیست.

دریاچه شورمست- شمالستان

از کنار شرقی دریاچه که فضای وسیع و خاکی وجود دارد، که برخی چادر مسافرتی خود را در آن برپا کرده اند، اگر مسیر را پیش بگیرید، آرام آرام، بافت محیط عوض شده و قدم در فضای جنگلی می شوید. کمی حوصله به خرج دهید و از روی سنگ های مسیر که آبی از میانشان در جریان است، بگذرید تا در کمتر ار پانزده دقیقه به یک بخش دنج و سرسبز زیبا برسید.

آسمانی آبی با هوایی سالم و فرح بخش در کنار زمین سبز رنگ و درختانی کهنسال، بهترین روز را برایتان رقم خواهد زد.

در اطراف دریاچه دکه ای برای فروش تنقلات و خوراکی وجود دارد که اگر چیزی همراهتان نبود می توانید از آن جا همه چیز را تهیه کنید.

سرویس بهداشتی و پاسگاه نظامی، اقامتگاه های ساده و فضای باز و وسیع برای پارک خودرو  نیز در محوطه دریاچه وجود دارد.

دریاچه شورمست- شمالستان

مسیر دسترسی به دریاچه شورمست

چنانچه از تهران از جاده فیروزکوه به سمت قائمشهر حرکت کنید، حدود ۶۵ کیلومتر بعد از فیروزکوه و گذشتن از کنار پل ورسک به شهر پل سفید می‌رسید. در مرکز شهر مسیر آسفالتی به سمت روستای شورمست می‌رود. با ورود به این مسیر و عبور از پل کوچک ابتدای آن و طی مسیر تقریبی پنج کیلومتر به دوراهی می‌رسید که مسیر سمت راست به روستای شورمست و مسیر سمت چپ به دریاچه شورمست می‌رسد.

ویدئو

پاسخ دهید

اقامتگاههای نزدیک