بازنشانی گذرواژه

Your search results
مهر 10, 1397

دسترسی به مکان

جزئیات

همان‌طور که می‌دانید، کشورمان ایران، دارای یکی از بهترین مناظر طبیعی و مکان‌های دیدنی در سطح جهانی است و دیدار از این مناظر کاملاً ارزش وقت گذاشتن را دارد. طبیعت ایران به‌طور شگفت‌انگیزی در تمامی نقاط کشور به زیبایی نقاشی شده و چشمتان را با زیبایی خیره‌کننده‌اش مسحور خود خواهد کرد و برخی اوقات نیز با پدیده‌های شگفت‌آوری شمارا غافل‌گیر خواهد کرد. در این مطلب ما گوشه‌ای از این طبیعت زیبا را انتخاب کرده‌ایم تا تجربه یک گشت‌وگذار متفاوت را برای شما شرح دهیم. همچنین می‌خواهیم که خودمان را برای لحظه‌ای هم که شده در این زیبایی‌ها غوطه‌ور سازیم.

به‌راستی‌که دریاچه ارواح یا همان دریاچه ممرز، یک شگفتی طبیعی در استان مازندران است.

 

دریاچه ممرز-شمالستان

 

چرا دریاچه ممرز را به‌عنوان مقصد سفر خود باید انتخاب کنیم؟

دریاچه ممرز یکی از جاذبه‌های دست‌نخورده شمال ایران است. اگر به این دریاچه سفر کنید، مشاهده خواهید کرد که این دریاچه دارای یک ظاهر شادی‌بخش و تأثیرات توهم آمیز است که به خاطر همین مسئله به دریاچه ارواح معروف شده است.

اگر شما به مسافرت‌های بیرون جاده‌ای و گشت‌وگذار در طبیعت علاقه دارید، باید بدانید که خواهید توانست در هنگام سفر به دریاچه و مخصوصاً در خود دریاچه، یک تجربه منحصربه‌فرد از این نوع مسافرت را داشته باشید.

 

دریاچه ممرز-شمالستان

 

برای رسیدن به دریاچه ممرز باید نخست به نوشهر سفر کنید و سپس توسط ماشین و یک راه فرعی به روستای صلاح‌الدین کولا برسید. آنچه در انتظار شماست، یک جاده فرعی از میان جنگل است که فقط با ماشین‌های SUV می‌توان در این جاده سفر کرد. سفر در این جاده یک تجربه متفاوت برای دوستداران طبیعت و این دریاچه زیبا بوده و یک خاطره فراموش‌نشدنی را در ذهن آن‌ها حک خواهد کرد.

پس از پشت سر گذاشتن یک جاده ناهموار و رد شدن از تعداد زیادی درخت، انتهای این مسیر یک دریاچه است که هر بیننده‌ای را اغوا خواهد کرد.

با سفر به نوشهر در نقطه‌ای دست‌نخورده از این شهر و در وسط یک جنگل عظیم و گسترده، شما دریاچه ممرز را خواهید یافت که با فضای ساکت و اغوا آمیز خود از شما میزبانی خواهد کرد. اسم این دریاچه بدین دلیل ممرز است که در ناحیه ملأ کولا قرارگرفته است.

فضای دست‌نخورده در محوطه این دریاچه با مه و صدای جانوران وحشی که می‌توان آن را در تمامی طول روز شنید، ادغام‌شده است و وجود درختان خشک‌شده در وسط دریاچه، باعث شده است که این دریاچه را دریاچه ارواح بنامند.

طول این دریاچه ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. ظاهر منحصربه‌فرد این دریاچه و زیبایی خیره‌کننده آن، دریاچه ممرز را در لیست میراث ملی جای‌داده است.

 

دریاچه ممرز-شمالستان

 

درختان مرده

چیزی که توجه شمارا در اولین نگاه به این دریاچه جلب خواهد کرده، بقایای تنه‌های درختانی است که بر روی دریاچه قرار دارند و با نام درختان مرده شناخته می‌شود. حضور این درختان به فضای مرموز دریاچه می‌افزاید و یکی از شگفتی‌های این دریاچه است.

جنگل دیدنی

دریاچه ممرز در قلب یک جنگل زیبا قرارگرفته و شما می‌توانید دریاچه را در کنار جنگل تماشا کرده و از دیدن تمامی درختان که هرکدام زیبایی خاص خود را دارند، لذت ببرید.

خارج از جاده

برای رسیدن به این دریاچه مجبور هستید از ماشین‌های SUV استفاده کنید و درهرحال شما یک سفر خارج از جاده که از میان جنگل مرموز عبور می‌کند را تجربه خواهید کرد.

 

دریاچه ممرز-شمالستان

 

گشت‌وگذار و عکاسی

شما می‌توانید در این گوشه از طبیعت زیبا به کاوش و گشت‌وگذار بپردازید و جاذبه‌های جدیدی را برای خود بیابید. به خاطر داشته باشید که با به همراه داشتن دوربین عکاسی، خواهید توانست از این مناظر عکس‌برداری کرده و برای همیشه آن‌ها را یادگاری نگه‌دارید.

آدرس، ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر

دسته بندی: Uncategorized

ویدئو

اقامتگاههای نزدیک