بازنشانی گذرواژه

Your search results
آذر 6, 1397

دسترسی به مکان

جزئیات

به علت شرایط خاص زمین‌شناختی در دامنه‌های البرز به ویژه اطراف قله دماوند، آب‌های معدنی با خواص مختلف درمانی وجود دارد که مهم‌ترین آنها در روستای آبگرم مجموعه‌ای جذاب را پدیدآورده‌ است. آبگرم لاریجان در فاصله حدود ۶۰ کیلومتری شمال شرق تهران و ۲۶ کیلومتری شمال شرق شهرستان دماوند قرار دارد.

آبگرم لاریجان- شمالستان

 

آبگرم لاریجان کجاست؟
آبگرم لاریجان یکی از مناطق سیاحتی نزدیک تهران است که تاکنون از نگاه بسیاری از گردشگرانی که ده ها بار جاده هراز را به قصد دریای شمال پیموده اند، دور مانده است؛ درحالیکه می تواند یک محل تفریحی و مقصدی برای سفر یک روزه از مبداء تهران و سایر نقاط کشور باشد. این آبمعدنی که از چشمه های جوشان قله دماوند سرچشمه گرفته و قدمت بسیاری دارد، علاوه بر خواص درمانی بسیاری که امروز مورد توجه “توریسم درمانی” قرار گرفته، از جذابیت های طبیعی و تفریحی خوبی هم برخوردار است.

 

 

این آبگرم جایی است که قله چشم گیر دماوند در آن قرار دارد و تعداد زیادی چشمه دارد. این مکان معروف ترین حمام آبگرم لاریجان است  به نام حمام شاه عباسی است که در طبیعی بودن آن شکی نیست ولی چون شلوغ است زیاد تمیز نیست.

پس از حمام شاه عباسی ، استخر آب آهن معروف ترین چشمه ی منطقه است. در آب این این چشمه مقدار زیادی آهن وجود دارد که از رنگش معلوم است!!!! این آب برای بیماری های پوستی بسیار مفید است ودر بالای کوه قرار دارد.

 

آبگرم لاریجان با حرارتی حدود ۶۲ درجه سرشار از مواد گوگردی بوده و به همین دلیل برای درمان انواع بیماریهای پوستی، دردهای استخوان، مفاصل و روماتیسم مفید است. روستای ییلاقی آبگرم لاریجان در دامنه قله دماوند قرار گرفته است و برای دسترسی به این ییلاق خوش آب و هوا، چهار مسیر پیشنهاد می شود.

توصیه ما این است که برای لذت بردن بیشتر از آبگرم لاریجان، فصلی سرد یا خنک را برای سفر به آن انتخاب کنید تا سفری به یاد ماندنی داشته باشید و ریلکسیشن را به معنای واقعی تجربه کنید.

آبگرم لاریجان در این سال ها خوشبختانه شاهد ایجاد هتل ها و سوئیت هایی بوده است که تا حد زیادی به شما حق انتخاب داده است.

 

آبگرم لاریجان- شمالستان

آدرس: استان مازندران، لاریجان. جاده دسترسی: پس از طی ۷۰ کیلومتر در مسیر هراز که شهر آمل را به تهران متصل می‌کند در محل گزنک بخش لاریجان از راه اصلی جدا شده و به سمت غرب در مسیر کوهستانی و آسفالته ادامه یافته و پس از عبور از روستای گزانه به آبگرم میرسید.

دسته بندی: Uncategorized

ویدئو

اقامتگاههای نزدیک