بازنشانی گذرواژه

Your search results
آذر 7, 1397

دسترسی به مکان

جزئیات

آبشار دراسله یا آبشار دراسله تنگه در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر زیرآب، در دهستان ولوپی و ۲ کیلومتری جنوب روستای ییلاقی دراسله واقع شده‌ است. منطقه ییلاقی دراسله دارای آب و هوای بسیار مطبوعی است. این آبشار زیبا با آب فراوان، گوارا و سرد در طول مسیر نیز بدلیل شیب تند زمین آبشارهای کوچک و بزرگ فراوانی را پدید آورده‌ است. آبشار دیگری نیز در ۱ کیلومتری غرب آن، در انتهای یک دره قرار دارد.

دراسله، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان سوادکوه، روستای دراسله که در ارتفاعات سوادکوه قراردارد دارای چشمه ها و آبشار متعددی است و گردشگران داخلی و خارجی در فصل تابستان از آن منطقه بازدید می کنند.

قدمت این سرزمین به زمان های بسیار دور باز می گردد. آنجا که نام اصلی آن را د̓رسرا به معنی سرزمین گرانبها گفته اند که به مرور زمان به دراسله تغییر یافت. گردشگران آن را “بهشت گمشده” می نامند.

دراسله از یک سمت به دشت مازندران و از سمتی دیگر از طریق دادالمرز به فیروزکوه و از سمتی دیگر نیز از طریق کوه های شلفین و سوات به چرات متصل می باشد.

بسیاری دراسله را یک شهر بزرگ در گذشته می دانند. پیدا شدن قبرهای چندین طبقه در حواشی روستا خود گواه این مطلب است که در این منطقه جمعیت بسیاری می زیسته اند. می گویند دراسله در زمان قاجار محل استراحت ناصرالدین شاه بوده است و پایه گذار کشتی پهلوانی در این منطقه به این شاه قجر نسبت داده می شود.

مسیر حرکت به سمت این آبشار از ابتدای این ناحیه به فاصله حدودی ۳۰ کیلومتر با شیب تند و پیچ های زیادی همراست که باید ماشینی سرحال همراه آدم باشد.بدلیل شرایط کوهستانی جاده در بعضی نقاط با ریزش ها و سنگ ریزه ها همراست .

 

محل اقامت در دراسله:

در اطراف آبشار و در روستای دراسله خانه های ویلایی بسیاری جهت اجاره وجود دارد که میتوان یک شب رویایی را در آنجا سپری کرد.

مسیر دسترسی به آبشار دراسله

زیرآب، دراسله

ویدئو

پاسخ دهید

اقامتگاههای نزدیک