بازنشانی گذرواژه

Your search results
آذر 6, 1397

دسترسی به مکان

جزئیات

زیبایی طبیعت شگفت‌انگیز استان مازندران بر هیچ‌کس پوشیده نیست، از سواحل رویایی دریای خزر گرفته تا جنگل‌های سرسبز و دل‌انگیزش. در مازندران آبشارهای فراوانی از جمله آبشار ترا، سنگ نو، ایج و نارم وجود دارد که در ادامه شما را با یکی آبشار‌های معروف به نام آب پری آشنا کنیم.

 

آبشار آب پری رویان- شمالستان

 

اگر از چالوس، تقریبا ۵۰ کیلومتر به سمت شرق برویم، پس از گذر از نوشهر و پارک جنگلی «سی‌سنگان» به شهری به نام «رویان» می‌رسیم که نام قدیمی‌اش «علمده» بوده است. منطقه‌ای گردشگرپذیر و خوش آب و هوا که در استان مازندران و در فاصله ۵ کیلومتری شهر نور، نزدیک شهر رویان واقع‌ شده است. این شهر به دلیل بازار فصلی بزرگش همیشه شلوغ است. در سمت مقابل بازار، پارچه‌ی کوچکی نصب‌شده که روی آن نوشته‌ شده: «آب‌پری رویان»

 

آبشار آب پری رویان- شمالستان

 

از ابتدای این سفر طبیعت با زیبایی هایش شما را غافلگیر می کند. وارد جاده منتهی به آبشار که می شوید درختان از دو سو شما را احاطه می کنند. جاده ای پیچ در پیچ از میان انبوه درختان که هر لحظه به رنگی در می آید و شما را به دنیایی دیگر می برد. در قسمت هایی از جاده صخره های بلندی شما را از دیدن درختان محروم می کنند و نقش و نگارهای روی بدنه ی خود را به رخ شما می کشند.

 

آبشار آب پری رویان- شمالستان

 

در آب پری درختان با فاصله کم از یکدیگر قرار دارند و بیشتر مناطق بکر و دست نخورده مانده‌ است.این ناحیه همسایه «کجور» و «یوش» است. آبشار آب پری در کناره جاده قرار گرفته است. این آبشار، شباهت چندانی به آبشار ندارد، زیرا قسمتی از سنگ‌های کوه در اثر رانش زمین در شیب تند کوه جمع شده‌اند و آب کمی از لابه‌لای این سنگ‌ها در جریان است. با این حال گردشگران پرشماری در روزهای تعطیل و تعطیلات آخر هفته به این محل می‌آیند. اختلاف درجه حرارت این ناحیه با هوای شهر رویان تقریبا ۱۰ درجه سانتی‌گراد است. درختان جنگلی در مناطق کم ارتفاع‌تر و درختان کاج در نقاط بلندتر دیده می‌شوند.

 

آبشار آب پری رویان- شمالستان
این جاده ی جنگلی و کوهستانی، بسیار شبیه به چاده چالوس است و در هر فصل لباسی تازه می پوشد تا با تصاویری تماشایی روح شما را نوازش دهد. کافیست مه نیز به این زیبایی ها اضافه شود تا یکی از تکرار نشدنی ترین خاطرها برایتان رقم بخورد. به راحتی از این جاده نگذرید و قدم به قدم آن را به خاطر بسپارید…

 

آبشار آب پری رویان- شمالستان

 

در ابتدای جاده، درختان جنگلی را می بینید و هر چه بیشتر پیش می روید درختان کاج نیز به پوشش گیاهی اضافه می شوند.

همانطور که به مسیرتان ادامه می دهید در گوشه ای از جاده چشمتان به آبی رقصان می افتد که راه خودش را از میان سنگ ها باز کرده و جریان یافته است. حالا باید توقف کنید و غرق تماشای این جلوه ی زیبای طبیعت شوید…

 

آبشار آب پری رویان- شمالستان

 

آدرس: مازندران، نور، آبشار آب پری

دسته بندی: Uncategorized

ویدئو

اقامتگاههای نزدیک