بازنشانی گذرواژه

Your search results

چگونه میزبان شویم

خرداد 7, 1398 توسط shomalestan

چگونه میزبان شوم؟

‎ برای ایجاد حساب کاربری اطلاعاتی همچون شماره موبایل, نام و نام خانوادگی کافی می باشد.‎ ‎در این سطح از کاربری شما می توانید اقامتگاه یا اقامتگاههای خود را ثبت کنید.‎ ‎‏حساب کاربری (نمایه کاربری) شما بیانگر خصوصیات شخص شما خواهد بود, لذا بهتر است سایر اطلاعات کاربری خود همچون تصویر و شرحی از خود را نیز به نمایه کاربری خود ‏بیافزایید.‏

درشرایط معمول تنها اطلاعاتی همچون نام , تصویر شما و شرحی که درباره خود می نویسید برای سایرین قابل مشاهده خواهد بود. هنگامی که اقامتگاه شما توسط یک ‏میهمان رزرو شود, شماره تماس و آدرس دقیق اقامتگاه شما برای میهمان ارسال خواهد گردید. ‎سایر اطلاعات ثبت شده, بطور کاملا محرمانه ذخیره شده و قابل ‏دسترسی نمی باشد.

پس از ثبت و تکمیل اطلاعات اقامتگاه شما می توانید با فشردن یک دکمه اقامتگاه خود را جهت یافت شدن توسط گردشگران در قسمت ‏جستجوی وبسایت “منتشر ” کنید. ‎تمامی مراحل فوق, ‎رایگان ‎می باشد.‏

 در نمایه اقامتگاه شما می­بایست مشخصات و امکانات منزل خود را مشخص کرده و توضیحات تکمیلی در مورد شرایط کلی اقامتگاه ارائه نمایید. همچنین عکسهایی واضح و واقعی از اقامتگاه خود فراهم نموده و‎ Upload ‎کنید, و در آخر ‎نرخ اجاره و تقویم اجاره ‎منزل خود را نیز تنظیم نمایید.‎ ‎نمایه اقامتگاه شما درواقع بیانگر مشخصات و ویژگیهای واقعی ‏منزل شما برای گردشگران علاقه مند خواهد بود‎.‎

شما در کنار ثبت مشخصات و امکانات اقامتگاه خود, مواردی همچون تقویم کاری اقامتگاه, اجاره بها و مقررات منزل‎ را نیز تعیین می کنید. سپس از تاریخی که مناسب می دانید ‎نمایه اقامتگاه خود را در وبسایت ‎ منتشر می­کنید که به معنی قابل رویت شدن و قابل جستجو شدن اقامتگاه شما برای مسافرین است. ‎گردشگران با جستجو در وبسایت, اقامتگاه شما را مناسب نیاز خود یافته و با قبول مقررات منزل شما, درخواستی را برای اجاره اقامتگاه در بازه زمانی ‏مد نظر, ارسال می کنند.‏

امکانات تعبیه شده در سایت بگونه­ ای طراحی شده تا پس از صرف وقت برای ثبت و انتشار اقامتگاه خود, بتوانید تمام مراحل میزبانی شامل بازاریابی, معرفی اقامتگاه, ارتباطات, ‏رزرواسیون, دریافت وجوه و پشتیبانی را, طی فرایندی ساده و جذاب و با صرف زمانی اندک, امکانپذیر نماید. با این وجود, ما از لحظه ثبت نام و تنظیم نمایه اقامتگاه شما, تا عکاسی, تعیین نرخ اجاره و آغاز میزبانی, در کنارتان هستیم تا شما را در این مسیر هیجان انگیز راهنمایی کنیم.‎

برای سرعت بخشیدن به فرایند پاسخگویی, پس از ثبت درخواست رزرو اقامتگاه‎ توسط میهمان در وبسایت, این درخواست با بهره گیری از سامانه پیامکی شمالستان و همچنین سرویس ایمیل کاربران به اطلاع میزبان مربوطه خواهد رسید تا در اسرع وقت, از دریافت درخواست اجاره مطلع شده و با سرکشی به حساب کاربری خود در وبسایت شمالستان, ‏پاسخگوی درخواست میهمان خود باشد‎.‎ ‎هرگونه تغییری در وضعیت رزرو, به همین روش به اطلاع دو طرف خواهد رسید.

بعد از قبول درخواست اجاره توسط میزبان و پس از قطعی شدن رزرو اقامتگاه, سند رزرو قطعی حاوی اطلاعات کامل رزرو , نام نام خانوادگی میزبان و میهمان, تعداد نفرات, تاریخ و ساعت ورود و خروج, جزییات صورتحساب, آدرس دقیق اقامتگاه و شماره تماس میزبان و میهمان برای هر دو طرف ارسال می گردد. لذا میهمان قادر خواهد بود پیش از شروع سفر با میزبان تماس گرفته و هماهنگی های لازم برای تحویل گرفتن اقامتگاه را به انجام برساند و سپس با خیالی آسوده سفر خود را آغاز نماید.

نظافت اقامتگاه, کلید موفقیت شماست.


میزبانان محبوب و موفق, تمام مکانها و فضاهایی که توسط میهمانان مورد استفاده قرار می گیرد، همچون سرویس بهداشتی، آشپزخانه و اتاقها را پس از تحویل گرفتن اقامتگاه از میهمان قبل و پیش از ورود میهمان بعدی تمیز و مرتب کرده، اقلام فردی و بهداشتی همچون روتختی، روبالشی و حوله حمام را تعویض نموده و اقلامی همچون دستمال کاغذی، دستمال توالت و مایع دستشوی را شارژ می کنند.

کلیه مراحل دریافت و پرداخت اجاره بها، در شمالستان، بصورت آنلاین و از طریق درگاههای مطمئن بانکی به انجام میرسد. میهمانان و میزبانان هیچگاه نیاز پیدا نخواهند کرد تا در زمینه اجاره بها بطور مستقیم با یکدیگر مذاکره و چانه زنی نمایند. در هنگام قطعی شدن رزرو، کل مبلغ اجاره بها توسط میهمان به کیف پول خود در شمالستان شارژ می شود، و روز ورود میهمان و تحویل اقامتگاه, پس از تایید تحویل اقامتگاه از طرف میهمان، کل مبلغ اجاره پس از کسر کارمزد شمالستان، بطور خودکار به حساب میزبان منتقل می شود و قابل برداشت خواهد بود.

عضویت در شمالستان، ثبت و ارتقاء حساب کاربری، و ثبت و انتشار اقامتگاه شما در وبسایت بصورت کاملا رایگان انجام می پذیرد. تنها پس از به اجاره رفتن اقامتگاه، شمالستان 5% از کل مبلغ اجاره بهای تعیین شده به همراه هزینه توسط میزبان را بعنوان کارمزد خدمات خود کسر نموده و مابقی مبلغ اجاره بها را در روز تاریخ شروع رزرو به حساب بانکی میزبان واریز می کند.

ثبت اقامتگاه:

  • اطلاعات اولیه را وارد کنید:

شامل نوع, منطقه اقامتگاه, ظرفیت, آدرس, امکانات.

  • ویژگیهای اقامتگاه را تصویر کنید:

شامل انتخاب عنوان و آپلود تصاویر اقامتگاه.

  • برای میزبانی آماده شوید:

شامل ساعات تحویل و تخلیه, اجاره بها و مقررات اقامتگاه.(کارمزد شمالستان ۵ درصد می‌باشد)

نکته: تمامی اطلاعات درج شده پس از اتمام مراحل ثبت، از طریق گزینه “ویرایش” قابل اصلاح می باشند.

مطمئن شوید که نمایه اقامتگاه خود را منطبق با واقعیت تنظیم می کنید. به هیچ عنوان امکاناتی که در منزل فراهم نیست را ثبت نکنید و یا از عکسهای غیر واقعی استفاده نکنید. همچنین در صورتی که عیب، نقص یا مشکلی در اقامتگاه وجود دارد، در توضیحات اقامتگاه ذکر کنید و تصاویر آن را اضافه کنید. مطابق قوانین شمالستان، درصورت اثبات عدم مطابقت اقامتگاه تحویل شده، رزرو لغو گردیده و کل ‏وجه دریافتی به میهمان بازگردانده خواهد شد و همچنین حساب کاربری شما مسدود میگردد.

استانداردهای میزبانی در شمالستان چیست؟
معیارهای میزبانی استاندارد در شمالستان عبارتند از:
در دسترس بودن برای میهمان
مکالمه به جا با میهمان
 تعهد و مسئولیت پذیری در قبال میهمانان
 تحویل به موقع اقامتگاه
صحت اطلاعات و تصاویر اقامتگاه
تمیزی و مرتب بودن اقامتگاه
رعایت معیارهای فوق منجر به رضایت میهمان از خدمات  اقامتی شما خواهد شد.

شما می توانید با بررسی امتیازات داده شده و نظرات ثبت شده توسط میهمانان در قسمت نظرات، از میزان رضایت میهمانان از عملکرد خود، اطلاع پیدا کنید.