بازنشانی گذرواژه

Your search results

قوانین عمومی

خرداد 7, 1398 توسط shomalestan

قوانین عمومی

کلیه اصول و رویه ­های شمالستان منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط می­باشد.

شمالستان تنها و تنها، رابطی بین شما و دیگر اعضاء و کاربران می­باشد و هیچگونه کنترل و دخالتی بر انجام تعهدات میزبان، مهمان و دیگر کاربران ندارد.

به­ عنوان یک شرط  برای استفاده از این سایت یا اپلیکیشن، تمامی اعضا یا کاربران به شمالستان تعهد می دهند که از این سایت یا اپلیکیشن برای اهداف غیرقانونی، غیر­مجاز یا متناقض با قوانین جمهوری اسلامی استفاده نکنند و کاربر متعهد می­شود که استفاده غیرمجاز از سایت یا اپلیکیشن شمالستان به منزله اتمام دسترسی عضو یا کاربران این سایت یا اپلیکیشن است. شمالستان حق قانونی کنترل یا منع دسترسی کاربر به سایت یا اپلیکیشن و محتوای آن در هر زمان، با اطلاع یا بدون اطلاع کاربر را دارد. تمام محتوای این سایت یا اپلیکیشن همانند متن، طرح های گرافیکی، تصاویر و لوگوها جزء دارایی های شمالستان یا تامین کنندگان محتوای آن است که طبق قوانین و مقررات حقوقی داخلی و بین المللی تحت حمایت بوده و قابل پیگیری است.

کاربران سایت شمالستان ، مسئول مستقیم اطلاعات ارسالی به سایت می‌باشند و هرگونه شکایت در مورد محتوای اطلاعات از جمله (و نه محدود به) نادیده گرفتن مالکیت معنوی (copyright) یا اصول اخلاقی، صد درصد به آنان برمی‌گردد. میزبان موظف است مجوزهای مربوطه از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اداره اماکن، شهرداری و سایر مراجع قانونی را کسب و در معرض نمایش عموم قرار دهد. شمالستان  در قبال خسارات وارد شده از طرف مسافر به اقامتگاه ها و اماکن رزرو شده در این سامانه و یا هرگونه خسارت جانی یا مالی وارده بر صاحبان یا رابطان و یا مسافران ناشی از بلایای طبیعی و یا خطاهای انسانی عمدی یا سهوی مسئول نمیباشد و جبران خسارات برعهده­ ی خود مسافران و صاحبان یا رابطان ویلاها میباشد.

هرگونه فعالیت در وبسایت شمالستان از جمله ورود به وبسایت، ثبت نام و استفاده از حساب کاربری، ثبت و انتشار اقامتگاه جهت کسب درآمد، ثبت درخواست رزرو یا هر استفاده­ ی دیگر از اطلاعات وبسایت به معنای آگاهی کامل از قوانین شمالستان و نحوه­ ی استفاده از سرویس­های آن و به معنی پذیرش کامل متن فعلی شرایط و قوانین شمالستان میباشد.

حق هرگونه تجدید نظر و به­ روزآوری شرایط و قوانین و همچنین عملکرد و محتوای وبسایت، آپلیکیشن ها و کارمزد خدمات وبسایت، در هر زمان و بدون اطلاع قبلی به دلایلی همچون بهبود عملکرد، افزودن یک قابلیت جدید و یا اجرای پیشنهادهای کاربران برای شمالستان محفوظ میباشد.

لازم بذکر است شرایط و قوانین مندرج در این صفحه ، از تاریخ نشر یا به­روز آوری آن ، از همان لحظه انتشار، قابل اجرا است و جایگزین کلیه توافق­های قبلی محسوب میشود.

در صورت هرگونه مخالفت با قوانین شمالستان میتوانید حساب کاربری خودرا در هر زمان( میهمان و میزبان) ببندید. بدیهی است که ادامه همکاری شما با شمالستان به معنی پذیرش تغییرات حاصل شده و شرایط و قوانین به­روز شده شمالستان میباشد.

ممکن است شرکای ما در شمالستان  بنابر صلاحدید اقامتگاه، در شرایط خاصی از کاربران تقاضا کنند که از اداره اماکن برگه تایید دریافت کنند. کاربران باید مطلع باشند که قوانین سازمان اماکن همگانی بوده و تمامی اقامتگاه‌ها ملزم به اجرای آن هستند. پروسه دریافت برگه تایید از اماکن نهایتا 15 دقیقه طول میکشد. احراز هویت مهمان و شرایط محرمیت، از سوی اقامتگاه و بر اساس ارزش ها و شئونات اسلامی است؛ اقامتگاه‌ها در صورت عدم احراز شرایط محرمیت از ورود مسافرین به اقامتگاه ممانعت می کنند.

زوج‌هایی که قصد رزرو از شمالستان دارند باید مدارک محرمیت معتبر (شناسنامه و یا صیغه‌نامه معتبر محضری) ارائه دهند. در صورتی که زوجین مدارک معتبر به همراه نداشته باشند، میزبانان شمالستان امکان تحویل اتاق را به کاربران نداشته و تمامی مسئولیت بر عهده کاربر است. همچنین وجه پرداخت شده در هنگام رزرو به هیچ وجه باز گردانده نمی‌شود. زوج‌هایی که با صیغه‌نامه قصد رزرو در شمالستان دارند باید توجه داشته باشند که تنها دفترچه‌های صیغه‌نامه با مهر برجسته قابل قبول است. درصورت عدم دارا بودن صیغه نامه معتبر، شمالستان هیچ مسئولیتی قبول نمیکند و تمامی مسئولیت‌ها بر عهده کاربر است. همچنین وجه پرداخت شده در هنگام رزرو به هیچ وجه باز گردانده نمی‌شود. همراه داشتن مدارک شناسایی و محرمیت در زمان مراجعه به مورد اجاره الزامی است و شمالستان هیچگونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

برای پذیرش بانوان که به‌صورت تنها قصد اقامت دارند قانوناً مشکلی وجود ندارد و با نامه رسمی شرکت‎ها و سازمان‌ها مبنی بر مأموریت و یا شرکت در همایش‌ها، اقامت به‌راحتی میسر می‌شود. اگر می‌خواهید مطمئن سفر کنید و خیالتان راحت باشد با ما تماس بگیرید.

حل و فصل هرگونه اختلاف ناشی از این شرایط از جمله نقض حق نسخه برداری، علائم یا اسرار تجاری، تهدید و یا سایر اختلافات مرتبط با آن، با مراجع و محاکم صالح قضایی خواهد بود. اگر قاضی یا دادگاه صالحه به هر دلیلی یکی از مقررات را نامناسب یا غیرقابل اجرا تشخیص دهد، تنها همان شرط حذف شده  و سایر مقررات این شرایط به قوه خود باقی خواهند ماند.

اگر کاربر نیابتاً از طرف شخص حقوقی این شرایط را می پذیرد یعنی این قدرت را دارد که آنها را پایبند به ضوابط و شرایط کند.

طرفین موافقت می کنند که تمام اطلاعات محرمانه در رابطه با کسب­ وکار یا اطلاعات اشخاص ثالث به صورت محرمانه حفظ شود. هیچ یک از طرفین از اطلاعات محرمانه طرف دیگر برای سایر اهداف به غیر از اجرای تعهدات تحت این شرایط استفاده نمی کنند. این بند در صورت لغو سایر شرایط، به قوه خود باقی خواهد ماند.

اطلاعات اقامتگاه های ارایه شده در شمالستان، به‌صورت مستقیم از منابع رسمی(هتل ها، مراکز اقامتی و …) دریافت شده ­است و اطلاعات سایر اقامتگاه‌ها توسط مالکان آن در شمالستان درج شده است. به‌علت تغییرات دوره‌ای این اطلاعات، تأیید صحت آنها برعهده همان منابع است. شمالستان تلاش می‌کند تا این تغییرات را در کمترین زمان ممکن به‌روزرسانی کند.

اگر مالکیت اقامتگاه‌ها با شمالستان بود، مطمئنا تمامی خدمات اعلام شده از طرف مراکز اقامتی را از لحاظ کیفیت و صحت تضمین می‌کرد، ولی اقامتگاه‌ها ممکن است در مواردی در ارایه خدمات اعلام شده کوتاهی کنند، در این‌صورت ما از شما می‌خواهیم تا این قبیل مشکلات را با شمالستان درمیان بگذارید تا ضمن پیگیری، بازخورد آن را در اختیار سایر مسافرین قرار­داده و در صورت لزوم، سرویس مذکور را از خدمات اقامتگاه حذف کنیم.

كليه رزروهايي كه بطور خودكار تا انتها بصورت اينترنتي انجام شده و يا آنهايي كه در مرحلة نهايي با مجوز و تاييد نهايي مركز ، نهايي مي گردند با مسئوليت اين مركز تعيين جا و نهايي گرديده اند ، ليكن در مواردي نادر احتمال لغو رزرو تنها چند ساعت ( اداری ) پس از انجام رزرو اينترنتي بدلايل اشتباهات اقامتگاه ، مشاهده خرابي و مشكلات در اتاق رزرو شده ، دلايل امنيتي در اقامتگاه بدليل همزماني رزرو با ورود افراد بلند پايه و يا اشتباهات كارمندان مركز و يا كارمندان رزرواسيون اقامتگاه وجود خواهد داشت ، كه در اين موارد سعي مي گردد اقامتگاه ديگري در همان زمان براي مسافر تهيه شده و يا در صورت عدم امكان ، وجه به مسافر بازگردد ، و در اين موارد مسافر حق هيچگونه اعتراضي به اين مركز را نخواهد داشت.

اقامتگاه ثبت شده در سایت شمالستان از نظر مالکیت اقامتگاه با بررسی سند مالکیت آن اقامتگاه مورد ارزیابی قرار میگیرد، و کیفیت اقامتگاه در اکثر مواقع توسط نمایندگان شرکت مورد ارزیابی قرار میگیرد، اما در مواقع نادر امکان دارد به دلیل ثبت آنلاین اقامتگاه توسط صاحب آن، عکسهای ارسالی توسط صاحب اقامتگاه ملاک قرار گیرد که در این صورت صحت اظهارات، بر عهده صاحب اقامتگاه میباشد و سایت شمالستان مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت. سایت شمالستان هیچ مسوولیتی در قبال تماس گیرندگان و کسانی که از طریق اینترنت می توانند اطلاعات مربوط به کاربر را مشاهده کنند ندارد. سایت شمالستان مسئولیتی در قبال ذخیره سازی و پشتیبان گیری از آگهی ­ها و تصاویر آگهی ­ها ندارد.

در روزهای پر مسافرِ سال، اقامتگاه‌ها قوانین خاصی را اجرا می‎کنند تا بتوانند مدیریت بهتری در پذیرش و ارایه خدمات داشته باشند. از جمله و نه محدود به این قوانین می‌توان به عدم پذیرش کنسلی و در برخی اقامتگاه­ها عدم ارایه سرویس‌های اتاق به‌صورت تخت اضافه اشاره کرد.

رزرو خریداری شده، متعلق به مهمانی است که مشخصاتش هنگام ثبت سفارش وارد شده است، لذا غیر­قابل انتقال به غیر است.

پس از نهایی شدن یک رزرو، در صورتی که میزبان برای تحویل اقامتگاه حاضر نشود، تمامی هزینه ­های دریافتی به میهمان بازگردانده خواهد شد و شمالستان حداکثر تلاش خود را برای یافتن اقامتگاه جایگزین و جلب رضایت میهمان مبذول خواهد کرد. در این رابطه میزبان مربوطه مسئول هرگونه ضرر و زیان وارده به میهمان بوده و همچنین شرکت میتواند بعلت عدم رعایت مقررات که منجر به بی ­اعتمادی سایر کاربران و مخدوش شدن شهرت و اعتبارکاری او خواهد شد، به تشخیص خود جریمه های نقدی یا غیر نقدی به حساب کاربری ایشان اختصاص دهد و حساب کاربری ایشان را تا حل­ و فصل موضوع به حالت تعلیق درآورد.

مهمان و میزبان می‌پذیرند که فرآیند رزرو و تایید یا رد آن در شمالستان تنها از طریق ارسال پیام کوتاه (SMS) و ایمیل (به شماره و ایمیل درج شده در هنگام ثبت نام) است. لذا مسئولیت عدم دریافت پیام کوتاه یا ایمیل به‌دلیل عدم دسترسی به اینترنت، ضعف آنتن‌دهی موبایل و یا درج اطلاعات اشتباه هنگام ثبت نام برعهده کاربر است.

میزان هزینه کارمزد همانطور که در در قوانین پرداخت ذکر شده، شامل دو بخش (کارمزد سهم میهمان) و (کارمزد سهم میزبان) میباشد. مبلغ کارمزد برای میزبان و میهمان یک اقامتگاه بطور مشخص محاسبه گردیده و در صورتحساب هر یک از طرفین به نمایش در می­آید. کل مبلغ قابل پرداخت توسط میهمان، شامل مبلغ اجاره بها، هزینه نفرات اضافه، بعلاوه مبلغ کارمزد سهم میهمان میباشد. مبلغ کل قابل پرداخت به میزبان، شامل مبلغ کل اجاره بها منهای مبلغ کارمزد سهم میزبان میباشد.

در صورت اعمال هرگونه تغییرات در رزرو نهایی شده به درخواست کاربر، مسئولیت پرداخت هرگونه هزینه که در نتیجه اصلاحات اعمال شده در رزرو ایجاد میگردد به عهده میهمان یا میزبان مربوطه خواهد بود. شایان ذکر است، هرگونه تغییر در رزرو جاری، تنها از طریق تماس با ما قابل انجام میباشد.

هنگامی که شما از خدمات شمالستان استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا تکمیل می‏‌کنید و یا به شمالستان ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که شمالستان به صورت الکترونیکی (از طریق سیستم پیام داخلی، پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

توجه داشته باشید که شماره 200005574502 تنها شماره پنل پیامک شمالستان است و شمالستان از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین ممکن است بعضی از پیامک های مربوط به رزرو و سایر رویدادها و خدمات شمالستان، در مواردی و به تشخیص سامانه پیامکی طرف قرارداد شمالستان، از طریق شماره های عمومی سامانه پیامکی ارسال شود.

در مواردی که در وبسایت شمالستان لینک الکترونیکی به وبسایتها یا منابعی خارج از کسب و کار شمالستان تعبیه شده است، لینک به چنین منابعی به معنی تایید نوع فعالیت های وبسایتها و منابع مذکور نمی باشد و شمالستان هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت، درستی، محصولات و خدمات ارائه شده وبسایتها و منابع مذکور ندارد.

کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به شمالستان، از طریق سیستم رایانه‌ای شمالستان بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

کاربر می پذیرد، تمامی و تک تک کارمندان، کارکنان، مدیران، مالک یا مالکین، تابعین و نمایندگان کسب و کار شمالستان را از هرگونه ادعا، مسئولیت و تعهد در قبال هرگونه خسارت و ضرر و زیان جسمی، جانی و مالی، ناشی از استفاده کاربر از خدمات شمالستان و در تعامل با کاربران دیگر، مبرا و بدور بدارد، طرح هرگونه ادعایی در این ارتباط مردود خواهد بود.

تعاریف و اصطلاحات

اقامتگاه: به تمامی واحدهای اقامتی ثبت شده در شمالستان گفته می‌شود.

مهمان(مسافر): فرد یا افرادی که قصد اقامت در اقامتگاه را دارند و درخواست اقامت خود را از طریق شمالستان ثبت می‌کنند.

میزبان: شخصیتی حقیقی یا حقوقی است که اقامتگاه را به‌ازای درخواست اقامت مهمان از طریق شمالستان، در اختیار ایشان قرار می‌دهد.

مالک: شخص حقیقی یا حقوقی که صاحب اقامتگاه است.

نماینده مالک: شخص حقیقی یا حقوقی که به‌صورت رسمی اجازه بهره‌برداری (اجاره) از اقامتگاه را داشته باشد و یا نماینده قانونی وی باشد.

کاربر: شخصی که با فناوری ارتباطی به وب‌سایت و یا اپلیکیشن شمالستان متصل و از خدمات نرم‌افزاری آن بهره‌مند می‌شود.

تبصره: کاربر، میزبان، مالک و نماینده مالک می‌تواند یک نفر باشد.

شرکت: شرکت گردشگری شمالستان که ارایه دهنده سرویس شمالستان است.

حساب کاربری: حسابی که کاربران برای استفاده از خدمات شمالستان در آن ایجاد کرده‌اند.

موجودی حساب (اعتبار): مبلغی که مهمان در حساب کاربری خود جهت استفاده از خدمات شمالستان دارند.

واچر: به معنای تاییدیه رزرو اقامتگاه است و در واقع رسیدی است که پس از رزرو اقامتگاه از طرف شمالستان برای مهمان صادر می‌شود و نشان می‌دهد که مهمان هزینه اقامت خود را به‌صورت کامل پرداخت کرده است. این رسید شامل مشخصات اقامتگاه، تاریخ ورود و خروج، نام و شماره تماس مهمانان است.

اقامتگاه دربستی: کلیه اقامتگاه­ هایی که به‌طور کامل و دربست در اختیار مهمان قرار می‌گیرد. مانند: ویلا، خانه، آپارتمان، کلبه و …

اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران میهمانان و میزبانان در اختیار شمالستان قرار داده می‌شود. مانند شماره تماس، آدرس پستی، پست الکترونیکی و غیره.

رزرو: عبارت است از یک مجوز رسمی که توسط میزبان به مهمان مربوطه اعطا میگردد تا وارد یک اقامتگاه مشخصص گردد و در مدت زمان مشخص با تعداد همراهان مشخص و با شرایطی مطابق با توافق صورت گرفته با میزبان، جهت اقامت خود و همراهان خود مورد استفاده قرار گیرد.

قوانین کنسلی

هنگامی که شما رزرو خود را کنسل می‌کنید، این ریسک برای اقامتگاه وجود دارد تا نتواند در زمان باقی مانده، واحد اقامتی خود را به فروش رساند. بنابراین منطقی است تا مبلغی را به‌عنوان جریمه‌ی استرداد از مسافر دریافت کند.

اطمینان داشته باشید ما تلاش می‌کنیم در صورت انصراف از رزرو، کمترین هزینه را بپردازید؛ برای همین از شما می‌خواهیم به محض انصراف ، شمالستان را از تصمیم خود مطلع کنید تا جریمه کمینه شود. وجه مسترد شده به شماره حسابی که با آن از شمالستان خرید کرده اید، واریز خواهد شد.

در صورت درخواست لغو یک رزرو، مبلغ رزرو پس از اعمال قوانین کنسلی اقامتگاه، به شماره شبا، حساب یا کارت بانکی درج شده توسط کاربر در حساب کاربری ایشان واریز می‌شود. تمام تلاش شمالستان بر آن است تا عودت مبلغ در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد، اما بنا به شرایط ممکن است این فرآیند تا ۴۸ ساعت کاری به‌طول انجامد.

تعهدات شمالستان

مسئولیت کلیه رزروهای ثبت شده بر عهده شمالستان است و شمالستان تضمین می‌کند تا با تکمیل فرآیند خرید و دریافت نامه اقامت (واچر) ، بتوانید به راحتی در هتل و یا اقامتگاه مورد نظر، پذیرش شده و از امکانات آن بهره‌مند شوید. در مواردی نادر ممکن است به دلایل مختلف از جمله مشکلات اعلام شده از طرف اقامتگاه نظیر خرابی‌ها و حوادث طبیعی، اشتباهات انسانی و همچنین موارد امنیتی مانند ورود مقامات بلندپایه، رزرو ثبت شده با مشکل مواجه شود، در این‌گونه موارد شمالستان تمام تلاش خود را می‌کند تا برای مسافرین خود، هتل و یا اقامتگاهی مشابه با واحد رزرو شده فعلی در نظر گیرد و درصورت عدم موفقیت در جلب رضایت مهمان (مسافر)، مبلغ را به‌صورت کامل بازگرداند و امتیاز ویژه ای را برای رزرو آتی وی منظور کند.

تمامی اطلاعات کاربران نزد شمالستان محرمانه تلقی می‌شود و شمالستان متعهد می‌شود این اطلاعات را در اختیار شخص دیگر قرار ندهد، مگر در مواقعی که این اطلاعات از جانب مقامات ذیصلاح با داشتن حکم قانونی درخواست شود.

در صورت بروز مشکلات احتمالی بین میزبان و مهمان، تیم شمالستان تمامی تلاش خود را جهت برطرف نمودن مشکلات به عمل خواهد آورد.

قوانین و مقررات ثبت نام و استفاده از شمالستان

کاربر با ثبت نام در شمالستان می‌پذیرد که قوانین و مقررات شمالستان را به صورت کامل مطالعه کرده، به مفاد آن آگاه و تمامی موارد آن را پذیرفته است. در صورتی که در آینده در این قوانین و مقررات تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه به‌روزرسانی و منتشر می‌شود و کاربر توافق می‏‌کند که استفاده مستمر از سایت به‌معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

برای استفاده از شمالستان لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در شمالستان بسازد. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری کنند. برای استفاده از شمالستان کاربر باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در نرم‌افزار شمالستان ثبت کند.

هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مهمان، یک حساب کاربری به عنوان میزبان و یا هردو به صورت همزمان در شمالستان داشته باشد.

مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در شمالستان انجام می‌شود به عهده کاربر است.

مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده کاربر خواهد بود.

در برخی شرایط ممکن است برای استفاده از خدمات، از کاربر درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی را در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارایه خدمات به وی خودداری کند.

کاربر می‌پذیرد که شمالستان ارایه دهنده خدمات اقامتی نیست و تنها یک بستر نرم‌افزاری برای ارتباط میان میزبانان و مهمانان جهت توافق به انجام یک اقامت است.

چنانچه شمالستان به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر (میزبان/ مهمان) ممکن است برای شرکت یا سایر کاربران مطلوب نباشد و یا موجب بروز مشکل شود، حق حذف دسترسی کاربر مذکور به شمالستان را دارد.

کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.

کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس شمالستان در صورتی که به شمالستان یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند.

مسئولیت تأمین اینترنت و سخت‌افزار لازم وهمچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها برای استفاده از سرویس شمالستان به عهدۀ کاربر است.

کاربر می‌پذیرد بیشترین تعداد میهمانانی که در یک مکان اقامتی می‌توانند اقامت نمایند مطابق با ظرفیت آن مکان و توافق با میزبان است و در صورت تخطی میهمان مسؤل پرداخت جریمه است.

کاربر متعهد می‌شود پس از اتمام اقامت از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از سرویس شمالستان، از میهمانان یا میزبانان کسب کرده­ است هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات میهمانان یا میزبانان در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین شمالستان خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می‌شود در طول اقامت، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از میهمانان یا میزبانان در سرویس شمالستان ارائه شده است استفاده کند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

سایت با در اختیار گذاشتن عکاس این امکان را برای شما فراهم می کند که عکس های حرفه ای تری از ملک خود داشته باشید. البته با حفظ حق انتشار این عکسها برای سایت.

اطلاعات وارد یا ویرایش شده توسط اعضاء بعد از تایید کارشناس سایت در سایت شمالستان نمایش داده می‌شود.

تمامی خدمات سیستمی نرم افزار شمالستان در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز فعال میباشد و کاربران میتوانند به فعالیت خود بپردازند. روز­کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته (بجز تعطیلات عمومی و رسمی) در ایران است و کلیه امور غیر سیستمی همچون پاسخگویی تلفنی به درخواست ها، رسیدگی به شکایات در طول روز­کاری یا اولین روز بعد از تعطیلات پردازش میشوند.
بدلیل اینکه عملیات رزرو بصورت دو مرحله بوده و تا زمان تایید میزبان عملیات پرداخت برای میهمان فعال نخواهد شد، بنابراین نگرانی از بابت پرداخت وجه، اشغال بودن اقامتگاه یا رد درخواست میزبان وجود نخواهد داشت.

در مواردی که رزرواسیون یک اقامتگاه در خارج از شمالستان، توسط مالک به نمایندگان متعددی سپرده شده باشد، مالکیت نمایه اقامتگاه مذکور در شمالستان متعلق به اولین نماینده ای خواهد بود که نمایه اقامتگاه را بصورت کامل و بی نقص ثبت و منتشر نماید.

اشاره به تایید شده بودن کاربر میزبان در نمایه(پروفایل) کاربران وبسایت، تنها نشان میدهد که کاربر مذکور یکی از اطلاعات ثبت شده خود (شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت، آدرس منزل و …) را به تایید رسانده است و این به معنی تایید همه جانبه ­ی کاربر مذکور، قابل اعتماد بودن، امن بودن یا مورد تایید بودن ایشان از جانب شمالستان نمیباشد. توصیه میشود هریک از اعضا پیش از رزرو یک اقامتگاه یا پذیرش درخواست رزرو، ارزیابی لازم از کاربر مورد نظر را به انجام برسانند.شمالستان هیچ­گونه مسئولیتی در قبال صدمات یا زیانهای احتمالی به افراد ناشی از تعاملات دو جانبه یا چند جانبه کاربران با یکدیگر را نمی پذیرد.

مهمان

واریز مبلغ توسط مهمان به معنای رزرو قطعی محسوب نشده و تنها پس از تایید توسط میزبان و صدور واچر از طرف شمالستان، رزرو و خرید قطعی شده تلقی می‌شود. در این حالت اطلاعات رزرو و اطلاعات تماس میزبان و مهمان از طریق پیام کوتاه و ایمیل به آنها ارسال می‌شود و می‌توانند هماهنگی‌های لازم را با هم به عمل آورند.

مهمان متعهد می‌شود اطلاعات ثبت شده در هنگام رزرو اقامتگاه منطبق با واقعیت باشد و اشتباهی چه سهوی و چه عمدی در ثبت مشخصات کاربر میهمان، تعداد میهمانان ورودی و مقیم در اقامتگاه در برابر تعداد میهمانان ثبت شده در درخواست رزرو و موارد دیگر خواسته شده وجود نداشته باشد.در صورت عدم تطبیق اطلاعات با واقعیت، کاربر میزبان مجاز به لغو رزرو بوده و مسئولیت جبران خسارت وارده بر عهده­ی کاربر میهمان میباشد.

مهمان می‌پذیرد رزرو هر اقامتگاه به معنای تأیید مقررات آن اقامتگاه از سوی ایشان است.

مهمان می‌پذیرد چنانچه به واسطه اقامت ایشان، خسارتی به محل اقامت و وسایل آن وارد شود، مسئولیت تأمین هزینه‌های مربوط به آن بر­عهده ایشان خواهد بود.

زمان ورود و خروج هر اقامتگاه در صفحه آن ذکر شده است. میزبان و مهمان متعهد به رعایت این زمانبندی هستند.

وسایلی که میهمان نباید به همراه داشته باشد عبارت است: از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری­زا و بد­بو، مایعات و جامدات آتش­زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو، بارهای حجیم مانند بسته‌های بزرگ، مشروبات الکلی و … .

وسایل همراه میهمان باید متناسب با فضای داخل محل اقامت بوده به نحوی که متعارف محسوب شود. 

بار غیر­متعارف درمحل اقامت، باری است که میهمان نباید در محل اقامت همراه داشته باشد و باید در محل نگهداری بار(انبار) نگهداری شود.

کاربر میهمان می­پذیرد اقامتگاه تحت اجاره را مطابق تاریخ خروج مشخص شده در سند رزرو، ترک کرده و تحویل دهد. در صورتی­که میهمان بدون رضایت میزبان بیش از مدت معین شده در اقامتگاه مانده و اقامتگاه را تخلیه نکند،میزبان حق دارد به میزان دوبرابر اجاره بهای روزهای مذکور از میهمان مربوطه اخذ نماید، همچنین میزبان حق دارد از روش های قانونی برای تخلیه اقامتگاه استفاده کند و هرگونه هزینه و ضرر و زیان در این ارتباط میبایست توسط میهمان مربوطه اخذ گردد.

کاربر میهمان میپذیرد، اقامتگاه و کلیه متعلقات و تجهیزات موجود در اقامتگاه تحت اجاره خود را پس از اتمام دوره رزرو با شرایطی که هنگام ورود تحویل گرفته به میزبان تحویل دهد. میهمان مسئول هرگونه خسارت وارده به اقامتگاه و متعلقات آن، که توسط خود میهمان و یا همراهان میهمان ایجاد گردید میباشد. در صورت ادعای قابل اثبات خسارت از جانب میزبان، میهمان مربوطه مسئول پرداخت هزینه جایگزینی مورد صدمه دیده یا مفقود شده میباشد.

میزبان

میزبان آگاه است و تعهد میدهد که تمام اطلاعات مربوط به ملک با قوانین محلی و شرایط صاحبخانه، ملک مشترک، آپارتمانی و غیره، مغایرت و تداخلی نخواهد داشت و همچنین پس از رزرو ملک توسط مهمان حق تغییر قیمت را ندارد. ملک میزبان باید حداقل استانداردها را از نظر دسترسی، نظافت و امنیت دارا باشد. همچنین در زمان تحویل ملک میزبان یا نماینده او حضور داشته باشد.

میزبان موظف است ملک مورد اجاره را در شروع مدت اجاره بصورت نظافت شده و مرتب تحویل مسافر دهد.

میزبان ملزم به ارائه امکانات و ملزومات اظهار شده در فایل منزل به مهمانان میباشد.

کاربر میزبان، در صورت نمایندگی، تنها میتواند نماینده مستقیم مالک اقامتگاه باشد و واسطه گری غیرمستقیم به هیچ عنوان در شمالستان قابل پذیرش نیست. در صورت مشاهده چنین موردی، شمالستان حق دارد نمایه اقامتگاه مذکور را از کاربر متخلف بازپس گرفته و به تشخیص خود، عضویت کاربر متخلف را لغو نماید.

میزبان میبایست به شرایط و قوانین رزرو و کنسلی سایت و نحوه تسویه حساب ملزم باشد.

میزبان پس از فرایند سپردن و نمایش ملک خود در سایت خود را ملزم به پاسخگویی به درخواستهای رزروی که برایش ارسال میشود میداند و در صورت عدم توجه مکرر به این امر ، ابتدا از سایت تذکر گرفته و در صورت ادامه فعالیت ایشان معلق میگردد.

میزبان می‌پذیرد که قیمت درج شده در شمالستان نهایی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه از مهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون، پورسانت، حق دلالی و غیره، مجاز نیست. در غیر این‌صورت، اقامتگاه و نام کاربری وی حذف می‌شود. ارایه خدمات اضافه بر آنچه که در صفحه اقامتگاه درج شده است، خارج از تعهد مذبور است و منوط به توافق با مهمان است.

میزبان می‌تواند درخواست اقامت را بپذیرد و یا رد کند. در صورتی که میزبان درخواست اقامتی را پذیرفت، متعهد به ارائه خدمات براساس آن درخواست است در غیر این‌صورت خسارات وارده به مهمان و شرکت و عواقب ناشی از آن بر عهده ایشان است.

افراد 5 سال به بالا به عنوان میهمان محسوب میشوند.

صحت و سقم اطلاعات درج شده محل‌های اقامتی و كليه ی اطلاعات و مشخصاتي كه از ویلا، خانه، آپارتمان و سوییت اعم از : نرخ، کیفیت و کمیت محل اقامت عیناً از میزبان استعلام شده و کلیه مسئولیت ها بر عهده میزبان است.

میزبان متعهد می‌شود در صورت عدم مراجعه مهمان به اقامتگاه در تاریخ رزرو شده، اقامتگاه تا پایان مدت رزرو شده، برای مهمان خالی خواهد ماند، همچنین مهمان می‌پذیرد که در این شرایط هیچ‌ مبلغی به وی مسترد نخواهد شد. (در صورت درخواست لغو رزرو توسط مهمان، مطابق قوانین کنسلی رفتار می‌شود)

کاربرانی که به عنوان میزبان اقدام به ثبت اقامتگاه میکنند، حتما میبایست خود مالک قانونی اقامتگاه باشند و یا اقامتگاه بصورت اجاره بلند مدت در اختیار ایشان قرار داده شده و یا نماینده قانونی مالک برای اجاره ملک باشندکه توسط مالک اقامتگاه تعیین شده اند. مسئولیت هرگونه تخلف، خطا، اشتباه صورت گرفته در این ارتباط بر عهده کاربر میزبان مربوطه و حق هرگونه پیگیری حقوق در این ارتباط برای شمالستان محفوظ میباشد.

کاربر میزبان می پذیرد که اقامتگاه ثبت شده ایشان میتواند توسط کارشناسان شمالستان جهت تایید مورد بازدید حضوری قرار گیرد.