بازنشانی گذرواژه

Your search results

سوالات متداول

بعنوان یک میزبان, چگونه مبلغ قابل دریافت مربوط به یک رزرو را محاسبه کنم؟
بطور کلی, مجموع مبلغ دریافتی میزبان, معادل اجاره بهای روزانه تعیین شده توسط میزبان, منهای کارمزد دریافتی شمالستان از میزبان (معادل 5% اجاره بها) می باشد. البته در محاسبات فوق, مبلغ هزینه نفرات اضافی نیز به مبلغ پایه افزوده می گردد و سپس تخفیفهای هفتگی و ماهیانه تعلق یافته نیز کسر می گردد.
نکته: مبلغ پرداختی توسط میهمان, معادل اجاره بهای تعیین شده توسط شما بعلاوه کارمزد دریافتی از میهمان (معادل 5% اجاره بها) می باشد. به همین دلیل مبلغ صورتحسابی که میهمان دریافت می کند با مبلغ دریافتی میزبان متفاوت است.

در صورتی که میهمان من, رزرو خود را پس از قطعی شدن، لغو کند، آیا پرداختی به من صورت می گیرد؟
در صورتی که میهمان شما نیاز به لغو رزرو پیدا کند, هرگونه بازپرداخت وجوه به میهمان، بر اساس مقررات لغو رزرو اقامتگاه شما صورت می گیرد. لطفا توجه نمایید، که مقررات لغو رزرو اقامتگاه شما، توسط خود شما بعنوان میزبان تعیین می شود، لذا در انتخاب مقررات لغو رزرو مناسب شرایط اقامتگاه خود، دقت لازم و کافی را به خرج دهید.

در صورتی که من بعنوان میزبان, یک رزرو را لغو نمایم, چه برخوردی صورت می گیرد؟
پیش از شروع رزرو
در صورتی که رزرو اقامتگاه خود را پیش از تاریخ شروع لغو کنید، تمام مبالغ پرداختی توسط میهمان به او بازگردانده خواهد شد و جریمه هایی به شما تعلق خواهد گرفت.
پس از آغاز رزرو
پس از شروع تاریخ رزرو حتی در صورتی که میهمان در تاریخ اعلام شده حضور پیدا نکرده باشد نیز شما امکان لغو رزرو و یا اجاره به شخص دیگر را نخواهید داشت.
نکته: تمامی تراکنشهای صورت گرفته را می توانید در  صفحه شخصی خود مشاهده نمایید.

بعنوان میزبان، چگونه می توانم وضعیت پرداختی ها به حساب خود را بررسی کنم ؟
شمالستان، پس از قطعی کردن رزرو توسط میهمان، کل مبلغ صورتحساب را از میهمان دریافت می کند و بعد از تحویل اقامتگاه به میزبان و اعلام دریافت اقامتگاه و اطمینان از رضایت طرفین، به حساب میزبان واریز میگردد. با مراجعه به کیف پول خود، می توانید تمامی تراکنشهای صورت گرفته را بررسی نمایید.

 فرایند دریافت وجوه رزروهای یک ماهه و بیشتر چگونه است؟
برای رزروهای یک ماه و بیشتر، شمالستان صورتحساب را بصورت ماهیانه ایجاد و وجوه را دریافت می کند, اجاره بهای ماه اول 24 ساعت پس از تاریخ شروع رزرو به حساب میزبان واریز می گردد. به همین ترتیب برای دریافت و واریز وجوه ماه آینده اقدام می شود و 10 روز مانده به شروع ماه بعد، مبلغ اجاره از میهمان دریافت می گردد و 24 ساعت پس از شروع ماه بعد، به میزبان پرداخت می گردد.
شما می توانید با مراجعه به لیست تراکنشها در کیف پول خود، از وضعیت هر تراکنش ماهیانه آگاهی یابید.

چگونه می توانم جزییات رزرو قطعی اقامتگاه خود را مشاهده کنم؟
برای مشاهده جزییات رزرو قطعی اقامتگاه خود:
در قسمت پروفایل کاربری خود در بالای صفحه اصلی, کلیک کنید.
رزرو مد نظر خود را انتخاب کنید و جزییات رزرو را مشاهده نمایید.

کارمزد دریافتی شمالستان از میزبانان چگونه محاسبه می شود؟
برای پوشش هزینه های وبسایت و بازاریابی در کسب و کار شمالستان, کارمزدی بر رزروهای انجام گرفته اعمال و از میزبان دریافت می شود.
برای مشاهده مبلغ کارمزد اعمال شده بر هر یک از رزروهای اقامتگاه خود:
در بخش صورتحساب رزرو، مبلغ کارمزد که معادل 5% مبلغ صورتحساب می باشد، درج شده است.
برای پوشش هزینه های جاری کسب و کار، همچنین کارمزدی معادل 5%  مجموع مبلغ اجاره بها از میهمانان دریافت می گردد.